| MariusCosmin a întrebat:

Salut as vrea si eu un sfat. Am sa incep cu inceputul, am 19 ani si nu am avut niciodata o prietena, sunt si putin mai timid dar nu raman mut cand vorbesc cu o fata. Nu am abordat niciodata o fata pentru ca nu vroiam sa fiu refuzat, eu refuzand 2 fete cand aveam varsta de 14, 16 ani pentru ca ele si-au dorit doar sex, prima data ca eram prea mic, iar a2-a oara pentru ca nu aveam sentimente pentru ea si nu vroiam ca sa fie doar o distractie... Abia dupa un timp am realizat cat de prost am fost si cat de prost poate sau simtit ele, lafel a fost si prima data cand am fost indragostit. am realizat prea tarziu ca trebuia sa actionez. Dar asta a fost acum ceva timp.. acum nu stiu unde as putea sa cunosc o fata potrivita.In grupul de prieteni nu este nimeni special si daca iesim doar o data pe saptamana nu prea intalnesc persoane noi. Dati-mi si mie ceva sfaturi/pareri ca nu vreau sa stau nefacand nimic sperand ca o sa apara persoana potrivita si sa ajung la facultate fara sa fi avut macar un prim sarut. Incercati fara glume proaste, eu am fost destul de serios.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai doar 19 ani si toata viata inainte, vei intalni o data si o data pe cineva care sa-ti fure inima

| MariusCosmin explică (pentru mona):

Nu spun ca nu cred ca exista cineva pentru fiecare dar e posibil sa nu-l intalnesti si mie mi se pare cam mult 19 ani, alti deja cand la 15-16 ani stau sa vorbeasca cu cate fete au avut sex, iar eu nu am avut experienta primului sarut

| Aeri a răspuns:

Semeni cu actualul meu prieten, avand aceeasi varsta si situatie...
Si el avea tot genul asta de idei, insa stia ca odata si odata va fi cineva si pentru el.
Eu am cunoscut mai multe persoane jucand Conquiztador (fara reclama) serios laughing Nu zic sa faci acelasi lucru!
Zic sa mai iesi si prin alte zone, sa gasesti niste cursuri pe internet in zona ta, la care merg si alte persoane, si la ceva profiluri la care esti bun (de exemplu, engleza, muzica, stiu eu...) Poate si ceva site-uri de socializare... Multa lume si-a gasit perechea pe internetwinking e doar o sugestie, bafta!

| Hieer a răspuns:

Ai 19 ani...ai tot timpul inainte..Pana acum te-ai axat mai mult pe invatat ..sigur la facultate o sa vina ''cineva'' pentru tine... Poate acolo o sa gasesti persoana potrivita..la facultate o sa ai un alt colectiv, persoane noi poate acolo vei gasi ''fata aceea''happy

| player123 a răspuns:

Aha