| Hello88769 a întrebat:

Salut.As vrea un sfat din partea voastra happy

Deci pur si simplu, am o prietena pe care as vrea sa o bag in seama, dar nu stiu cum.Sau ce discutii sa abordez astfel incat sa nu par plictisitor sau ceva de genul.Tin sa mentionez ca ce-i drept eu nu prea am mai luat legatura cu ea si nu prea stiu ce mai face.
Adica fata in fata nu-i problema, dar pe net....sunt mai timid laughing)

Niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti este deja prietena, nu trebuie sa te strofoci atata sa o bagi in seama, doar ii vorbesti simplu si normal, ca intre prieteni.

| Violleta2022 a răspuns:

Subiecte de discutie? Orice!
De la vreme pana la vanacta de vara, unde vrea sa mearga, ce sa faca, ce-si doreste, ce vrae sa ajunga samd.
Sunt milioane de subiecte de discutat, alege unul si intreab-o!

| SkyPilot a răspuns:

Incepi de la "ce mai faci". In functie de ce iti raspunde, obtii cateva subiecte de discutie. Incerci sa iti amintesti ce preocupari avea cand ai mai vorbit cu ea si o intrebi despre ele. O intrebi despre familie, scoala, prieteni comuni. Orice subiect despre ea e bun cat timp poti sa spui si tu ceva. Muzica, excursii, sport, filme, literatura... orice ii place ei.