| Ionuțalex65 a întrebat:

Salut, astăzi am furat dintr-un magazin chinezesc un tricou în valoare de 39 de lei. Am întrat în magazin cu gândul sa îmi cumpăr ceva și am văzut tricoul fără alarma, l-am luat, am întrat în cabina de proba și l-am luat pe dedesubt. După aceea am ieșit cu el fără sa ma vadă nimeni, au mai trecut 10 minute și a venit ora închiderii, oare pot păți ceva? Am 14 ani

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca au camere de luat vederi la intrarea in cabinele de proba si te-au vazut cand ai intrat cu tricoul in mana, dar ai iesit fara el, se va constata lipsa si furtul tricoului si cum esti deja pe toate camerele video din magazin, este posibil sa fi dat in urmarire si curand sa te caute politia.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă erau camere video in acel magazin sunt șanse să te găsească, dacă observa la inventar ca lipsește tricoul doar, desi dacă nu avea alarmă si l-ai luat pe dedesubt nu poate dovedi nimeni ca l-ai luat

| Robert2526 a răspuns:

Nimic.dar hot de produse chinezesti n-am mai vazut laughing

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Robert2526):

E ca si cum ai fura de la gunoi laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Oo, sunt o grămadă, la noi in oraș e un magazin chinezesc care au si pagina de Facebook si tiktok si postează frecvent imagini de pe camerele de supraveghere cu oameni care le fură din magazin sau o iau la fugă fără sa plătească( au casa de marcat fix lângă ușa de la ieșire) laughing

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

Ce vrei, a ajuns lumea sa fure peste tot se pare. Daca si de la chinezesc se fura, e clar

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Nu cred ca pățești nimic din moment ce tricoul nu avea alarmă