| Outspoken19 a întrebat:

Salut, astazi am primit testele initiale. La matematica am luat 6.
Multe note de 3 si 4. .. 6 este printre cea mai mare nota. Cum o pot convinge pe mama sa nu ma pedepseasca straight face?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Spune-i cand ii arati lucrarea ca a fost cea mai mare nota din clasa si ca testul a fost destul de dificil si nu ati avut sufiecint de mult timp de lucru pentru ca a intarziat proful/profa de mate vreo 10 minute. Promite-i ca vei invata sa-ti recuperezi "golurile" existente si ca pe viitor vei lua note mari. Roag-o sa te ierte de data asta si sa nu te pedepseasca si incearca sa nu mai creezi nicio alta problema in perioada asta, sa nu-i raspunzi, sa nu vii tarziu acasa, sa nu ai reclamatii de la profi sau alte note mici, casa nu aiba mai multe motive sa fie suparata pe tine si sa te pedepseasca.Sa-mi spui si mie daca i-ai aratat testul si cum a reactionat, ok?

4 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Spune-i ca nu se trec in catalog, ca toti colegi tai au luat note mici...Ca a fost foarte greu. Si ca iti pare foarte rau si ca promiti sa iei note mari.
Si pune mana si invatahappy!

| Outspoken19 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Da.dar trebuie sa ii arat lucrearea+semnare. asta e partea nasoala

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Outspoken19):

Pai odata ce-i spui ce note ai luat, ce mai conteaza ca ii arati testul. Adica spune-i sa ti-l semneze, ca ii spui ca ai luat 3, e logic ca testul e plin de pix rosu sau gol asa ca. BAftahappy

| Roses a răspuns:

Ii spui ca nota ta a fost cea mai mare, si probabil ca a fost destul de dificil testul daca tu ai luat nota cea mai mare(ii poti spune ca a fost foarte greu). happy Nu are cum sa te pedepseasca daca tu ai luat "nota maxima"oh go on (cred)