| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am vazut-o pe fosta(nu mai suntem impreuna de 1 an si jumatate) prietena suparata, mai rau, plangand. De fapt o vad mai mereu plangand, ca la orice baiat care si-a iubit prietena nu o poate vedea intr-un asa hal. Are problema de familie, daca ma intelegeti. Am incercat sa o inveselesc putin dar nu pentru mult timp. As vrea sa ma impac cu ea dar nu stiu daca ea ar mai fi de acord, m-a iubit si ea destul de mult chiar am simtit asta. Nu stiu cum sa-i spun ca mai simt ceva pentru ea si ca vreau sa ne impacam. Ma poate ajuta cineva? Mai poate fi ceva intre noi dupa tot acest timp?

6 răspunsuri:
| MaryNepotu a răspuns:

Nu o lua pe ocolite si fii alaturi de ea adica daca zici ca are probleme mai ales si o sa isi dea seamawinking bafta straight facestraight face

| Tσχץ a răspuns:

Buna (:
Da, m'ai poate fhi ceva intre voi 2, chiar daca a trecut ceva timp. sentimentele nu se schimba happy
Phai... ai putea sa vorbesti cu ea sa v'a intalnitzi intr'un loc (sa fie dragut), si sa ii spui ca thu inca m'ai simti ceva pentru ea.
Spuine'i. c simti thu cu adevarat pentru ea happy
A da, daca e supy... fha'o m'ai intai vesela big grin, apoi spune-i ce simti pentru ea.
App. sa fhi serios si sa pari... nu stiu... "iubitor" intelegi thu laughing, mda. daca o sa iti reiei relatia cu ea, sunt sigura ca nu v'a m'ai fhi supy din cauza problemelor ei
Trebuie sa ii fhi alaturi deoarece ea se simte "prost", de fapt singura, pentru ca, p orice fata o afecteaza, cand parinti se cearta etc. doarece noi fetele suntem mai sentibile.
Si thu nu m'ai astepta vorbeste cu ea, si spune-i ca o "placi/iubesti", asa ea se va simti ca are pmcnv aproape + ca o sa'si aduc aminte lucrurile frumoase p care lea'ti facut impreuna
Bafta! si sper ca the'am ajuthat, funda? XD

| DandD a răspuns:

Da de ce nu!
Spune-i ce simti,spune-i ca atunci cand ai vazut-o plagand tiai dat seama ca inca o iubesti,mai ai sentimente fata de ea si ca vrei sa te impaci cu eabig grin
Oricum dupa atat timp sa va impakati e frumossad
Sper din toata inima sa va impatilove struckAr fii frumos sa fiti din nou impreuna. Sper sa reusesti, spune-i ce simti cu adevarat, si daca vezi cu nu vrea nu renutza usor daca o mai iubesti pentru ca poate vrea sa vada ca vrei cu adevarat si poate nu accepta din prima.
Bafta mult:X

| PandaEm a răspuns:

Si eu am trecut prin asta si stiu cat de rau poate fi sa nu ai pe nimeni aproapesad si in plus sunt sigura ca si ea mai tine inca la tine:X. daca vrei sa fiti iar impreuna ti-as recomandasao ajuti sa treaca peste, sa-i fi aproape cand are ceva de zis... sti uhwinking

sper ca te-am ajutat:*

| Cena07 a răspuns:

Cu siguranta mati ajutat! Va multumesc! Dupa ce o intreb si ma va refuza voi cadea de prost in fata ei si a prietenilor nostri. Mai multe sfaturi?!

| Cena07 a răspuns:

Azi m-am intalnit cu ea si am vorbit despre asta. Am facut tot ce mati sfatuit voi si nu a mers. Cred ca e cazu sa renunt ceea ce o sa si fac.