| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Azi am avut neplacuta surpriza sa aflu ca nu mai merge bara de start si am windows 10, adica nu mai pot da pe fereastra de la start, (Dau pe ea si nu se intampla nimic ), nici search nimic si nu mai pot folosii nici ce era in partea dreapta adica sunetul, WIFI notificarile.In schimb merg iconitele pe care le aveam (Internetul, Antivirusul )Dau click si nu se intampla nimic.A mai intampinat cineva problema asta? Este foarte deranjant. am incercat sa alte metode sa refac bara si meniul de strat cu PowerShel dar scriu acea comanda si imi da acces denied! sau am incercat si cu Start menu troubleshooter si a dectectat ca unele programe nu a fost instalate corect! ce ar trebui sa fac sa le instalez din nou corect sau ziceti-mi o rezolvare ca m-am saturat sa stau cu meniul de start asa!

Răspuns Câştigător
| BarbieGirl13 a răspuns:

Si eu am patit asta acum cateva saptamani. Scoate mufa de la mouse si apoi pune-o la loc. Daca tot nu merge, da un restart la calculator. Eu asa am facut. Incearca chiar si de doua ori. Trebuie sa mearga dupa aceea.

1 răspuns:
| EMKing a răspuns:

Pai, o solutie sigura ar fi sa reformatezi calculatorul, reinstaland iarasi windows-ul, accest proces poate dura maxim 1 ora, depinde de fiecare calculator, dar in general 1 ora... Ai nevoie doar de un stick unde sa instalezi windows-ul, poti gasi tutoriale pe net despre cum sa instalezi windows-ul pe stick, iar dupa poti cauta un alt tutorial despre cum instalezi windows-ul.