| razvanelul882 a întrebat:

Salut baiety si ftete care tocmai mi-am cumparat un laptop si vreau un stick pentru internet cu cartela fara abonament.si nu stiu care are viteza mai mare Vodafone sau cosmote.dau funda raspunsurilor concrete

1 răspuns:
| wilde a răspuns:

Vitezele la internet la ambele companii sunt aceleasi, adica 21.6 Mbps, singura diferenta este doar de pret si de serviciile pe care le ofera, spre exemplu, sa luam o perioada de o luna de internet de la cele doua si ce ofera fiecare:
Perioada: 1 Luna
Cost: Vodafone 9 Euro / Cosmote 7 Euro
Trafic: Vodafone 6 GB (care sunt impartiti in doua categorii: Trafic național
inclus (oricând) - 2 GB; Trafic de noapte
inclus (00:00 - 07:00) - 4GB) / Cosmote 1, 5 GB oricand.
Acum depinde de tine care crezi ca este mai bun.
O zi buna