| Voinicuuu a întrebat:

Salut / Buna(Am 15 ani ). Am si eu o intrebare... Tata este plecat din tara, iar cand o sa vina. parintii mei o sa divorteze...Si mie nu prea imi convine. Vreau sa aflu cum este. de la altii care au trecut prin asta. V-ati schimbat dupa divortul parintilor? Aveti vicii (fumati, beti)? Va multumesc! RAMAN DATOR!

Răspuns Câştigător
| Ruddy_2272 a răspuns:

Parintii tai, chiar divortati vor ramane tot parintii tai.Vor avea grija de tine in continuare si te vor iubi chiar daca intre ei nu mai este nimic.Nu trebuie sa te apuci de baut sau de fumat din aceasta cauza.E o mare greseala,iti distrugi viata.E normal ca nu-ti convine ca se despart, dar daca ei nu se mai inteleg, n-ai ce sa faci.Inteleg ca stai cu mama...incearca sa-i fi alaturi, cred ca si ea sufera.Nu trebuie sa te schimi in rau, poate reusesti in bine...Succes!

4 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Fumez si beau, dar nu din cauza asta.
n-are de-a face ghivol. o sa te cheme la proces sa te intrebe cu cine vrei sa ramai si tinand cont ca esti suficient de mare ar trebui sa te doara la basca de divortul lor.
pe mine chestia asta m-a facut sa realizez ca n-am nevoie de cineva care sa ma invete ceva. pot si singur.

ai grija de tine.

| pinkystyleツ a răspuns:

Parinti mei sun divortati cand eram mica. nu am avut o copilarie prea pink dar acum am crescut si nu nu beau nu fumez si stau la bunici.acum am rezlizat ca nu poti tine 2 oameni legati.gandeste-te ca esti mare si nu are de ce sa iti pese de divortul lor happy
Bafta multa.

| GyoLove a răspuns:

Buna. Am trecut si eu prin asta. Parintii mei au divortat,intr-adevar mi s-a schimbat viata, dar nu m-am apucat de fumat de baut,pentru ca in primul rand iti distrugi viata ta,si dupa aia le-o distrugi si lor... parintii tai asa cum sunt ei divortati,tot nu s-a schimbat nimic, doar cateva acte si legatura intre ei 2, oricum asa cum sunt ei te iubesc si tu trebuie sa faci la fel... Bafta!winking

| Voinicuuu explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri happy