| terograspundemi a întrebat:

Salut, buna seara! as avea si eu nevoie de niste ponturi. cum as putea face niste conversatii mai interesante? imi place putin de cineva, ieri am vorbit pentru prima data virtual (suntem colegi de clasa) si a fost foarte fortat si plictisitor. ciudat e ca atunci cand vorbesc cu prieteni sau cu oameni de care nu prea mi pasa, sunt foarte detasata si conversatiile decurg foarte bine si placut. stiti niste subiecte interesante, care sa i starneasca si lui interesul? sau cum ar trebui sa ma comport? laughing chiar as vrea sa il cunosc mai bine, nu am neaparat intentii romantice. mersi!

Răspuns Câştigător
| Allison101 a răspuns:

Dacă nu merge de la sine nu te strădui prea mult. Nu e de datoria ta sa menții singura conversația, și el trebuie sa depuna efort în egala măsură laughing

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună ce varsta ai?

| Allison101 a răspuns:

Cărți (poți afla dacă citește, ce gen citește, cât citește, care e cartea lui preferată și de ce, ce l-a impresionat la fiecare carte citită și cum i-a schimbat aceasta perspectiva asupra diferitor subiecte, poate poate sunteți fanii acelorași cărți laughing ). Filme (poți afla filmul preferat, serialul preferat, care sunt motivele pentru care le vizionează pe acestea și ce anume i de pare interesant la ele). Muzică (tipul de muzică, de ce asculta ce asculta, de ce I se pare interesant, îl interesează mesajul melodiilor sau doar ritmul). Persoane pe care le consideră modele în viață (poate fi extraordinar de interesant sa vorbești despre asta cu cineva, afland cine sunt modelele lui dr urmat afli ce fel de caracter are și ce își dorește sa îmbunătățească la sine însuși). Materii școlare (suna plictisitor huh? Nu e. Poți sa îl întrebi care e materia sa preferată, de ce, ii place școala sau nu și de ce, consideră ora de istorie ca pe o poveste sau moare încet laughing, ii plac limbile străine, matematica, sportul, fizica

| terograspundemi explică (pentru Allison101):

Mersi! happy am vorbit de carti si de facultate, dar simt ca se plictiseste ))) chiar mi-a recomandat o carte si am imprumutat-o azi. eu as fi mult mai ciudata in vorbire, doar ca nu stiu cum ar reactiona :/ mersi tare mult!

| Allison101 a răspuns (pentru terograspundemi):

Dacă nu merge de la sine nu te strădui prea mult. Nu e de datoria ta sa menții singura conversația, și el trebuie sa depuna efort în egala măsură laughing