| Mia205 a întrebat:

Cam de vreo luna ma tot bate gandul sa-mi schimb coafura.Eu am parul lung si as vrea si as vrea ceva gen coafura asta: http://www.google.com/......tp?/imgres r:1, s:0 Da, stiu, e o schimbare radicala, dar pur si simplu vreau sa fac asta.Mama imi spune ca nu e prea ok ce vreau sa fac si ca o fata e mult mai feminina si mai frumoasa cu parul lung, si, in plus, baietilor le plac mult mai mult fetele cu parul lung. Oriunde sunt, pe strada sau la liceu, vad fete numai cu parul lung sau mediu. Poate imi doresc sa ma tund asa si din teama de a arata ca toate celelalte fete, de a fi normala.Intotdeauna mi-au placut oamenii diferiti, care se deosebesc de ceilalti oameni printr-o coafura mai ciudata sau un stil aparte.Normal,si personalitatea noastra conteaza foarte mult... Dar voi ce credeti? Are dreptate mama? E ok coafura?:))

3 răspunsuri:
| metinutzu21 a răspuns:

Buna! am si eu o sora care are parul lung si vrea sa se tunda.eu zic ca daca te tunzi o sa-ti para rau de parul tau(chiar daca creste).Fa ce crezi.Eu ti-am zis parerea mea.PA PA

| missoriginal a răspuns:

Eu mereu mi-am dorit sa am parul lung(am mediu)si tu?
Mama ta are dreptate, o fata este mai feminina cu par lung insa daca tii neaparat sa te tunzi scurt trebuie sa tii cont si de forma fetei tale, culoarea parului...

| Anonim290 a răspuns:

Este foarte frumoasa tunsoarea, insa mai bine nu te tunzi chiar atat de scurt.Imi place sa fiu diferita, dar cand m-am tuns ultima data scrut am regretat.Ce ar fi sa incerci ceva de genul http://www.photosoffashion.com/hairstyles-for-medium-hair-girls-women.html (a doua imagine).Dar este doar o sugestie! Succes!:)