| Mihai0978 a întrebat:

Salut, cand ma duc la școală copiii zic ca miros dar când ma duc altundeva nu îmi zice nimeni nimic.
Cei de la școală fac asta intenționat sau nu știu eu ma spal!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai la scoala, copii iti spun adevarul, fiindca ei stau langa tine ora de ora si trebuie sa te suporte, de aceea iti spun direct acest lucru.
Cand te duci undeva, unde stai doar cateva minute, lumea nu te cunoaste si nu stie ca tu mirosi asa tot timpul, de aceea nu se baga sa-ti spuna nimic.

Vin totusi si te intreb, de ce nu te speli?
Exista apa si sapun pe gratis, ori cere in clasa la tine ca-ti aduc colegii daca tu nu ai acasa sapun, ca apa este si pe strada la canal, doar sa pui mana sa te speli ZILNIC cu apa si sapun, peste tot, inclusiv la subrat si organele genitale.
Apoi, hainele trebuiesc spalate si ele dupa ce le imbraci 2 zile la rand, dar daca este vara, atunci trebuiesc spalate Zilnic fiindca mirosul de transpiratie se imbiba in haine.

| ReddY25 a răspuns:

Nu baga in seama

Răspuns utilizator avertizat
| ioana748 a răspuns:

Incearca sa ti placa tie cum mirosi si cum miros hainele, parul.
Organismul uman nu i prea fericit din punctul acesta de vedere.
Trebuie sa ne îngrijim.
Pare si ceva rautate si lipsa de educație din partea lor.

| mODIN a răspuns:

Daca te speli zilnic si te dai cu deodorant, inseamna ca ei vorbesc prostii si nu ai nimic.

| LisaJulie a răspuns:

Sunt glume de prost gust! De mine se luau ca sunt prea înaltă! Bine ca am terminat liceul ca nu cred ca mai rezistam

| Alexalex1000 a răspuns:

Salut,daca ți-au zis mai mulți colegi e clar că mirosi. Spala te in fiecare seara cu săpun bine, mai insista in zonele care miros mai mult (subraț, penis, fund, picioare), după ce te-ai spălat ia-ți un deodorant de 48 h, te dai cu el, sau când iei o alta bluza te dai iar cu deodorant, ia-ți și un parfum. Iar dacă te speli nu iei aceleași haine, chiloți, șosete pe tine, iei altele noi și curate, că degeaba te speli daca iei chiloții sau hainele murdare pe tine

| elennaionela14 a răspuns:

Nu ii baga in seama si spalate dimineata inainte sa mergi la scoala si date si cu deodorant.
Asta im fiecare dimineata si nu vor mai avea motive.