| Twister09 a întrebat:

Salut
Când vom reveni la normal?
Motorina e scumpa, alimentele sau scumpit, ratele au crescut.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Combustibilii au ajuns la preturile dinainte de inflatie si razboi.
restul preturilor poate vor scadea odata scaderea inflatiei,
ratele probabil vor scadea la anul pre vremea asta cand se vor stabiliza indicii...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acel normal la care speri tu să revii, nu mai există. Va trebui să te adaptezi la noul normal.

| darrio2007 a răspuns:

Cand va zbura porcul.

| DEVdani a răspuns:

Numai revine nimic la normal.
O sa vina o alta pandemie.
O sa vina alt razboi.
O sa vina cutremure.
O sa vina foamete si saracie.

Singura noastra speranta, adevarata si vie, este Fiul Lui Dumnezeu.
Asta in cazul in care dorim sa avem parte de MANTUIRE si sa SCAPAM de IAD!

Ca sa il cunoastem cu ADEVARAT pe Fiul Lui Dumnezeu si sa nu il confundam pe Dumnezeu cu RELIGIA si TRADITIILE oamenilor, atunci noi trebuie sa citim Cuvantul Lui, Biblia, Sfanta Scriptura si sa implinim ce scrie acolo :

Marcu 16:16
Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit, dar cine nu va crede va fi osândit.

Ioan 14:6
Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa.Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vom invata sa scriem corect?

| just4ubr2015 a răspuns:

Cand o sa sabotam cresterea preturilor atata timp cat doar stam si cumparam la preturi piperate n-avem ce face. o luna de zile fara consum de motorina benzina va duce la scaderea preturilor la fel si la alimente

| Violleta2022 a răspuns:

Niciodata! Totul va continua sa creasca...asta este realitatea crunta si dura a zilei de azi.
Cine nu-si permite merge cu piciorul, traieste in colibe sau cu chirie impreuna cu altii ori isi mai ia un job.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că niciodată. Preturile vor continua să crească iar leul se va devaloriza și mai mult.