| glontzz a întrebat:

Care e inaltimea potrivita pentru 14 ani baieti? Eu am cam 1.65 si as cam vrea sa cresc pana la 1.80-1.85 credeti ca mai am sanse?

Răspuns Câştigător
| danadana28 a răspuns:

Asta depinde si de materialul tau genetic. Daca ai parinti scunzi, sansele sa mai cresti sunt cam mici, dar poti practica sporturi precum baschetul sau handbalul pentru a-ti incerca ultima sansa. Daca te-ai apucat de fumat, nu stiu ce sa zic pentru ca exista un mit conform caruia substantele din tigari opresc cresterea.

6 răspunsuri:
| stfnn a răspuns:

Acum depinde de fiecare, altii sunt inalti, altii mai scunzi.
Dar sa nu-ti faci griji, pana la 18 ani ai timp destul!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cresterea in inaltime dureaza cam pana la 20-21 ani.Inaltimea ta e putin peste medie, asa ca vei mai creste.

| glontzz explică (pentru Danut_Popa_1961):

Cum adica putin peste medie?

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru glontzz):

Adica peste 1, 58-1, 62.

| 克里斯提 a răspuns:

Nu prea laughing eu la 13 ani aveam 1.70.Bafta la crescut laughing