| andreisandu28 a întrebat:

Care sunt resursele materiale pentru organizarea balului bobocilor?

2 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Trebuie sa cautati sponsori dispusi sa va sponsorizeze cheltuielile. Pentru a organiza un bal e nevoie de destul de multi bani si de cautat multi sponsori pentru a putea achita tot ce-i necesar pentru ca balul sa fie reusit.

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Eu când eram în clasa a XII și am organizat, resursele materiale erau mai mult din sponsorizări. Am rugat primăriile să ne ofere niște bani, ne-am mai descurcat noi cu ce cunoștințe mai aveam prin cercul de prieteni și am făcut balul.
Acum, resursele materiale puteți să le strângeți și din vânzarea biletelor pentru bal. Câte 5 lei de la fiecare elev care vrea să fie spectator. Se vor strânge în jur de 1.000 de lei. Resursele materiale pot fi și sala unde se ține, mâncarea, băutura...

Pupici!