| RujanCristi a întrebat:

Care vi se pare mai nesanatos pentru creier?
Un stil de viata normal doar ca bei si fumezi sau un stil de viata sanatos doar ca practici un stil de lupta?

4 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Clar alcoolul si tutunul dauneaza grav. Pe cand stilul de lupta cred ca e benefic pentru ca e sportwinking

| Ela05 a răspuns:

Ambele au riscuri pentru organism.
Primul știm cu toți riscurile ce implică, al doilea depinde ce tip de luptă, un exemplu box-ul poate provoca daune cerebrale, deci trebuiesc ținute în cont riscurile stilului de luptă respectiv.
Asta trebuie să te informezi înainte de a începe a practica un anumit fel de luptă.

| SebyLucian a răspuns:

Tu ce crezi ma? Preferi sa iti caci plamanii si ficatul sau sa faci un sport?

| RujanCristi explică:

Stilul de lupta este MMA