| DariusPantea2004 a întrebat:

Ce cariera sa aleg: politist sau militar? Vreau argumente pro și contra! Și încă o intrebare: politia poate sa lupte pe teritoriul tarii pe timp de război? Multumes!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Politia poate sa lupte pe teritoriul tarii pe timp de război?
Pe timp de război, există o comandă unică și toate forțele armate luptă pentru supraviețuirea țării.
Ca militar lupți pentru toți cei 18 milioane. Argument pro. Iar împreună cu NATO lupți pentru toată civilizația vestică.
Ca polițist lupți cu interlopii.