| youDAoneI a întrebat:

Salut.
Ce inseamna mai exact 'Illuminati'?
Am vazut un videoclipurile ale lui Lady gaga,nicki minaj,beyonce,kesha si chiar ale lui Inna,ca apar aceste semne "Illuminati".Am ascultat cateva melodii straine in care se canta despre Illuminati si multe altele.
Este ceva satanic,sau religios?
Sincer, nu m-am prins...
Am inceput sa cred in Illuminati.Prietenii mei cred ca sunt satanista..nu e asa.
Ceilalti prieteni ma iubesc asa cum sunt eu.Emo sau nu.Don't talk about this.

4 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

Sunt semne masonice.Biserica pretinde ca masonii sunt o organizatie mondiala secreta care slujeste satanei.Cu semnele astea ei vor sa ne spele pe creier ca sa ne gandim la sex si sa ne abatem la sfintele cai ale bisericii blah blah blah.
Primele ligi masonice au fost create de iluministi(cei care au scos Europa din bezna feudalismului).Ei au spus ca oamenii au drepturi si ca nu esti obligat sa muncesti ca un caine pentru rege si papa de la roma asteptand rasplata de la Doamne-Doamne pe lumea cealalta.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Iluminism
Poate ca muzica despre care vorbesti nu e tocmai "decenta" sau "crestina" si poate ca nu toti iluministii au fost super eroi eliberatori dar nu, illuminati nu e unealta necuratului.:P

| LegionarulRoman a răspuns:

Iluminati=masoni.Lupta impotriva lui Hristos(aici ne refermi la lojele inalte ale masoneriei) si Dumnezeu.Organizatie alcatuita de multi evrei.Simboluri ale masonilor apar peste tot, inclusiv in industria muzicala. Eminem si-a dat seama de asta.Cel mai reprezentativ semn este nr. diavolului 666, si piramida cu ochiul lui Lucifer in varf.

| SairiaBlock a răspuns:

Din câte am înţeles eu illuminaţii sunt acele persoane care sunt controlate..sau ceva de genu.
Oricum, e ceva de rău din câte ştiu eu.

| EMCristina a răspuns:

Heii..ma bucur ca vad pe cineva interesat :)
Aici o sa ti se explice absolut totul, iar daca vei urmari toate partile nu vei mai avea intrebari legate de Illuminati.
http://www.24monden.net/2011/06/demascarea-industriei-muzicale-toate.html
Multa bafta!