| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cuvantul "rebel/a"?

Răspuns Câştigător
| Helvete a răspuns:

Inseamna sa fii tu insuti/insati. Sa nu iti pese de reguli si sa traiesti dupa bunul tau plac. Dar pentru cei din ziua de azi e mai mult teribilism si prostie, iesit in evidenta prin chestii stupide, si tot felul de porcarii. Inseamna sa traiesti cum vrei tu, fara sa iti pese de ce cred ceilalti, dar totodata sa nu ii deranjezi pe ceilalti. Si-a cam pierdut din adevaratul sens in ultima vreme, din pacate. Parerea mea.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

A fi tu insuti.Ati cunoaste drepturile si indatoriile. A stii sa respecti ce merita respectat. A fi liberwinking

| Irmmma a răspuns:

Pai eu sunt cea mai rebela din scoala cred si e mult de exlpicat la cate porcarii am facutlaughing

| AdelinaC a răspuns:

Pentru mine rebela este o persoana care nu respecta nicio regula si careia nu-i pasa de cei din jur.La modul general nu am nimic cu acele persoane dar nu vreau sa am prietene sau prieteni care sa fie rebeli.

| NoBoDy_7286 a răspuns:

Independent

| Anonim_4797 a răspuns:

Rebel este un om nesupus, care nu se conformeaza unor reguli, ci face tot dupa cum vrea big grin

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Pentru mine un om rebel cred ca e aceea persoana care face totul dupe capul lui; nu asculta pe nimeni; un om care sia luat viata in maine; si pe propia raspundere care nu depinde de nimeni. E acel om pe care uni il apreciaza si uni nu.

| emir a răspuns:

Inseamna sa fii smecher

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru mine rebel inseamna persoana care ea decizii mai mult singur si tot odata e o persoana riscanta...

| elayuma a răspuns:

Inseamna, sa te comporti cum vrei tu.
Sa fii in propia piele, sa nu iti pese de ceilalti. Poate fiind rebel mai esti si pervers. Nu respecti reguli.
Incerci sa pari ca tu esti seful, si ca toti ceilalti sa iti cada la picioare, asta ti-ai fi dorit. Am intalnit persoane rebele, dar si perverse in acelasi timp.