| GabyDany a întrebat:

Salut,ce licee din Bucuresti imi recomandati?
As vrea sa fie de mate-info/mate-info intensiv INFO.
Cu mediile nu ma stresez, cred ca voi lua undeva la 8.20 romana si 9.50 mate.
am medii bune pe 5-8, peste 9.50.
Acum intrebarile mele sunt :
-Cine alege liceul, eu sau parintii? De exemplu daca eu vreau la liceul x si parintii mei la y, la ce liceu voi merge?
-Cum e la liceu,materia e foarte grea?
-Ce sa fac,eu am multi prieteni, dar la liceu nu vreau sa fumez si sa chiulesc pentru niste "prieteni" deci vreau un liceu serios dar nici chiar asa, o ora, 2 ore de chiulit, mai merge.
-niste sfaturi? cum sa ma comport cu profesorii sau ceva?
Sunt mai ciudat eu de fel, la scoala, mereu imi iau chitara si ma duc cu 2-3 prieteni si cantam prin pauze si mna,
dar cel mei important e, CUM E CU ALEGERILE PENTRU LICEU >

Răspuns Câştigător
| NellieLovett a răspuns:

Alegerea unui liceu iti apartine tie, nu parintilor. Eu am auzit ca in Bucuresti cel mai bun liceu de informatica este Tudor Vianu. Cu profesorii trebuie sa te porti cu respect si nu ar trebui sa iti stea gandul la chiulit.