| wonderfully a întrebat:

Ce mai faceti? Am o situatie foarte incurcata.La sfirsitul anului scolar mi-am luat o rochita tare draguta si niste sandale.Vara-mea le-a vazut la mine si in iunie am invitat-o la ziua mea.cind a venit, mare mi-a fost uimirea cind am vazut-o in sandale cu toc, si intr-o rochie identica cu a mea.cind ne-am dus la pizzarie erau si niste colege si au vazut in ce era imbracata. Eu inca nu mi-am imbracat rochia nicaieri, pentru ca am vrut sa ma imbrac cu ea de 1 septembrie.cind o sa ma duc la scoala fetele o sa vada ca eu si vara-mea avem aceiasi rochie. ce sa fac? Sa-mi cumpar alta sau sa mor de rusine in fata prietenelor? HELP-va rog!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu sunt absolut convinsa ca nimeni nu-si va aminti ca a purtat-o verisoara ta. Sa fim seriosi, eu nu am intalnit pana acum nici o persoana careia sa-i pese cu adevarat de chestiile astea, care sa le retina. Sigur, adimiri o fata imbracata frumos, careia ii sta bine, dar a doua zi este imposibil sa-ti mai amintesti cum era imbracata. Sunt detalii total nesemnificative cu care nimeni nu-si incarca memoria. Asadar, poarta linistita rochia, nimeni nu va sti ca are verisoara ta una identica si nimanui nu-i va pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca trebuie neaparat dar neaparat sa o paruiestipe verisoara ta. App: esti sigura ca e verisoare ta sau esti adoptata?

| Yana a răspuns:

Uite, nu inteleg care ar fi problema daca ele si-ar aminti? Pana la urma rochiile/sandalele nu au fost luate de la "Unicat", asa ca poti sa treci peste asta. Faptul ca si-a luat si verisoara ta ca tine, nu face altceva decat sa iti arate ca iti apreciaza stilul, vrea sa fie ca tine (banuiesc laughing ). Si sa iti mai zic una. Ai vazut vreodata 6 tip imbracate identic cap-coada? Si nu, nu mergeau la inmormantare. De ele ce sa mai zicem? Sau la o nunta -se intampla ca 2 femei sa aiba aceeasi rochie.Asta inseamna ca trebuie sa isi strice seara doar pentru o astfel de intamplare?! Nu. Deci, stai linistita, imbraca-te cu rochita de 1 septembrie si daca cumva iti zice cineva ceva legat de asta ii bagi replica cu unicatu` si ii inchizi gura.

[Yana]