| nimeninobodysaucumnaibavreitujegosule a întrebat:

chiar nu mai rezist. am impresia ca sunt cea mai urata fata din lume, ca sunt inferioara tuturor ...si nu spun asta pentru complimente, dar chiar simt nevoia sa vorbesc cu cineva. prietena mea cea mai buna este cea mai populara fata din scoala, este frumoasa si desteapta, si in prezenta ei ma simt oribil. mereu incearca sa ma faca sa ma sim mai bine, dar stiu ca nici ea nu crede ce spune.nu am pe nimeni, nimeni nu ma intelege, nimeni nu are timp de mine. vreau sa plec, sa fiu singura undeva foarte departe unde nimeni sa nu ma cunoasca. nu stiu ce sa mai fac.si va rog nu incepeti cu chestii de genul "nu conteaza cum arati, conteaza cum esti pe interior" pentru ca nici voi nu credeti. conteaza cum arati straight face cand te vede cineva pe strada nu se opreste sa vada cum esti tu pe interior, ci te eticheteaza straight face. asa ca nu veniti cu discursuri de'astea
dau funda.

9 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Cred ca esti complexata de felul in care arati si cred ca ai doar impresia ca esti urata...tu ce defecte vezi ca ai?
Poate esti si putin geloasa pe prietena ta pentru ca ea e populara si asa...nu ai de ce pentru ca multi din "prietenii ei" sunt falsi (sunt curioasa cati ar sari sa o ajute cand are nevoie),iar tu o ai pe ea care, din cate vad iti este prietena deoarece nu vrea sa te simti inferioara ei.
Te vede lumea si te eticheteaza? pai te doare pe tine undeva de ce zice lumea, ehh na!"lumea" sa se uite prima data la ea si apoi sa vb de altii
Nu cred ca esti o uratanie venita de pe alta planeta si diferita de toti...esti om si fiecare este frumos in felul lui (unii au ochii frumosi, altii buzele, altii corpul)
Sper ca ai inteleg mesajul meu si CAPUL SUS!

| EvellineDub a răspuns:

Hei! Incearca sa gandesti pozitiv,eu presupun ca esti si tu foarte draguta,dar vazand-o pe prietena ta,care zici ca este populara,poate ei ii se zice mai des ca este frumoasa,pentru ca o cunoaste multa lume, tu nu ar trebui sa te lasi mai prejos, sa te crezi urata si chestii de genul.Imbraca-te cat de frumos poti,aranjeaza-te,fa-ti parul, fii tot timpul curata si cu zambetul pe buze, si fii amabila mereu.vei fii foarte apreciata,crede-ma. Daca vrei sa fii singura,sa fugi de toti, bineinteles ca nimeni nu te va intelege si nu te va baga in seama, pentru ca li se va parea ca ai o atitudine respingatoare fata de ei.Si in plus, nimeni nu e urat, fiecare are ceva frumos si special in felul lui.Asa ca pune-te pe treaba, si mult succes :* Funda?

| MitzutzaTa a răspuns:

Stii lucrurile nu stau chiar asa ...eu nu cred ca toata lumea o considera frumosa, inteligenta etc. uitate in jurul tau sunt sigura ca este candva care te considera draguta

| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Crede-ma cu ce ai scris mai jos poti face un cantec ca si Smiley scuze era o gluma sa-ti ridic moralulwinking.As zice sa ai mai mult incredere in tine! Ca daca gandesti negativ...100% asa va crede si lumea despre tine! Deci priveste-te in oglinda si incurajeaza-te! Iti va face bine.

| d1onn5o a răspuns:

"conteaza cum arati cand te vede cineva pe strada nu se opreste sa vada cum esti tu pe interior, ci te eticheteaza"Tu te referi la pramatiile din ziua de azi.Dar vezi ca sunt baieti care stiu sa aprecieze o fata isteata si delicata, like me.Cauta-i pe cei care stiu sa te aprecieze cum esti tu de fapt, nu cum arati, nu ii cauta pe cei care apreciaza doar cum arati.Atat iti spun, in rest ceea ce simti tu este just, nu pot sa te critic cu privire la sentimentele tale.

| Rihannax a răspuns:

Hey buna aceiasi priblema o am si eu nu mai ca eu am o problema cu kg...acum 5 luni de zile m-am mutai in Fratna la amama mea unde am pus pe mine 25 kg si acum arat ca un monstru, cand eram inr Romania nu exagerez daca spun ca eram super buna la corp si toti intorceu capul.mda si acum intorc capul ca sa se uite cat de grasa sunt si sincer nu am nu stiu ce fata dunt chiar urata numai ca imi ascund defectele printr-o tunsurea adecvata fetei mele un luci de buze care sa se potriveasca cu tenul meu un fond de ten si ma simt sigura. adica sigura nu o sa ma simt decat dupa ce o sa slabesc.si eu nu cred ca esti urata.nu exusat oamnei uratiwinking:X

| abc1234 a răspuns:

Te inteleg, si eu sunt in situatia ta. si eu as vrea plec pe marte ( aproapo de smiley), Doar ca sunt baiat. Incearca sa ii ignori pe cei care te critica pentru ca nu arati bine. Orikum, cred ca toti pot fii frumosi daca se aranjeaza un picwinking Bafta

| ella369 a răspuns:

Daca vrei o parere sincera despre cum arati trimite-mi idul tau intr-un mesaj. Sincer sunt o persoana care zice "verde in fata" dar nu la modul sa te fac sa te simti prost. Poate nu e totul chiar asa de rau cum crezi tu. >big grin

| AndutzaAndu a răspuns:

Heey, nu cred că ești cea mai urâtă persoană din lume, Gosh, doar tu ai impresia asta, uită-te la ceilalți de lângă tine. Chiar ai impresia că ei sunt perfecți? Nu. Poate că dau impresia asta, dar cu toții avem probleme zi de zi. Și nu ești inferioară față de nimeni. Uită-te la tine în oglindă și gândește-te ce calități ai, o să vezi că nu e așa de rău precum crezi. Și da, contează și cum arăți, dar contează și cum ești pe dinăuntru.
Aaa, și încă ceva, ție de ce-ți pasă ce cred alții despre tine? thinking Lol, ăia sunt oameni care cred că din an în paști se uită în oglindă și se apucă să vorbească despre alții și judecă fără cap. Așa că nu are rost să te preocupi și de părerea lor, tu ești așa cum ești și nu trebuie să te mai gândești atâta că "vai, da ce o să zică oamenii că mă văd așa, așa, așa sau așa?" Cui nu-i convine să nu se uite.
De exemplu prietena ta cea mai bună care zici că e cea mai populară, nu degeaba e prietena ta cea mai bună, ea te-a acceptat așa cum ești. Sau dacă chiar te crezi așa urâtă și nu știu cum, cere-i sfaturi prietenei tale în materie de machiaj, îmbrăcăminte. big grin tongue