| CreaţaWsz a întrebat:

Salut, cine stie cum se prepara cătina? Adica cum trebuie s-o faci ca s-o consumi? (scuzati categoria, dar aici sunt cei mai multi activi).

2 răspunsuri:
| Dragomir_Miha_1990 a răspuns:

O pisezi si in miere.

| Fatamuntilor a răspuns:

Catina cu miere.
Pui intru-un borcan curat pe sferturi catina, apoi complezi cu miere.Lasi la macerat cam doua saptamani.Consumi dimineata pe stomacul gol. Este bun pentru inmunitate
Sau pur si simpu usuci bobitele si faci ceai din ele.Au foarte multa vitamina C.Eu nici nu pun zahar, si nici lamaie.