| Marius2001Pop a întrebat:

Salut!
Cineva din Oradea care stie niste cladiri pe care ma pot urca?
Imi doresc sa ma urc pe o cladire si sa ma uit la cer, noaptea.
Va multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa ceva nu este permis, nici noaptea si nici ziua, fiindca podurile si iesirile pe acoperis sunt incuiate si blocate, tocmai pentru a se proteja lumea de nebuni care vor sa urce pe acoperis si sa se arunce sau sa cada (din greseala).

Te poti uita la cer daca te atezi culcat pe iarba, fiindca nu face diferenta daca ai 50 m mai mult sau mai putin intre tine si cer, odata ce spatiul stelar este la zeci de mii de km de pamant.
Ori cumpara-ti un telescop si privesti cat vrei.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Stiu si eu ca pot sta pe iarba, dar nu asta e ceea ce am intrebat.
Multumesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Mai citeste odata raspunsul meu, ca-n prima parte ti-am explicat exact ce ai intrebat.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Da, am citit si te-ai exprimat gresit.
Nu protejeaza lumea de nebuni care vor sa se arunce, ii protejeaza pe nebuni SA NU se arunce.

| Loft a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Multe pastile.
Pentru observarea stelelor priveste direct la soare. Dupa o vreme o sa observi...

| Loft a răspuns:

E mai usor cu pastile si nici nu risti sa cazi pe cineva.

| Marius2001Pop explică (pentru Loft):

Da, eu nu de asta intrebam laughing) intrebam strict pentru observarea stelelor