| irinuta1113 a întrebat:

Salut cu ce medie te primeste la facultatea de actorie?

Răspuns Câştigător
| Kayn221 a răspuns:

Poti intra cu orice medie. depinde daca se da admitere sau nu. conteaza mai mult rezultatul de la admitere decat media de la Bac

| irinuta1113 explică (pentru Kayn221):

Cu media 7.97 te primeste?

| Kayn221 a răspuns (pentru irinuta1113):

Normal. dar nu ti-as sugera actoria. adica cel putin in Romania nu ai un viitor prea sigur din asta

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu media de peste 9.50!

| irinuta1113 explică (pentru Violleta2022):

Ohoo

| Violleta2022 a răspuns (pentru irinuta1113):

Imi pare rau pentru tine, dar nu-i de ajuns 7 ca sa ajungi la vreo facultate, mai ales daca vrei la una foarte buna, unde nu se poate intra decat cu medii de peste 9.

Cred ca este timpul sa pui mana serios pe invatat, daca vrei sa intri la o facultate buna, ca 7, nu-i decat pentru mediocrii si sincer, nici nu prea ai sanse sa iei BAC-ul daca ai medii atat de mici.

| irinuta1113 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca am media 8? tot este rau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru irinuta1113):

Uneori ma indoiesc ca intelegi ce vreau sa-ti spun, parca ai avea 2 ani, neputand pricepe ca ai nevoie de un 9.50 care este cu foarte mult peste puterile tale de invatare.
Bineinteles ca si 8 este sub 9.50, nu crezi?
Deci, nici o sansa sa poti intra la o facultate de anvergura aleia pe care tu o visezi, pentru ca tu esti copil de 7 si 8 si cam atat iti este puterea.
Dar nu-i nimic, poti a te faci vanzatoare, sau ce vrei tu, daca faci un curs sau o scoala postliceala.