| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, cu ce te alegi util daca te joci jocuri pe calculator? Am observat ca iti pierzi timpul aiurea daca te joci mult pe calculator. Daca ma compar de exemplu cu cineva sportiv fata de ala care se joaca pe calculator la aceeasi varsta la peformanta la sport atunci ce ai facut inseamna dejeaba. De aia stau multi copii mult cu ochii in ecran (telefon calculator etc)ca nu le da nimeni de lucru.

2 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu te alegi cu nimic util.
E doar un mod de a "omori" timpul.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Daca joci online cu cineva inveti engleza ca ma indoiesc ca o sa joci mereu cu romani.Plus ca majoritatea jocurilor sunt setate pe engleza.
Deci;
1-inveti o limba straina usor.
2-poti sa scrii fara sa te uiti la taste(asta dupa un timp)