| paSTuX68 a întrebat:

Salut,cum as putea sa ii spun unei fete ca o plac, merg cu ea in fiecare zi la liceu, ea vorbeste cu cineva dar este plecat din tara nu stiu cum sa incep.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să începi să îi spui că tu ești aici lângă ea.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru sadrian46):

Mișto învățătură dai omului să-mi bag picioarele. În loc să îl încurajezi sa respecte relația fetei tu te-ai apucat sa îl încurajezi sa se bage peste omul plecat din țară. Halal caracter

| UnDiavol a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ai tot respectul meu omule bravo! Și bravo!

| Marius22222222222 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Numai el poate da asemenea hal de sfaturi

| sadrian46 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Și ce are, Unterobergefreiter Cacaporta: De ce să o respecte? De ce să nu se bage? Chia, r de ce nu? Unde e lipsa mea de caracter? Hai, argumentează, dacă te dai moralistul lui Pește Prăjit?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru sadrian46):

Auzi bai Sandi(lau)nel46, zi-mi tu mie de cand naiba e NORMAL sa te bagi peste relatia unui om plecat din tara? De ce sa o respecte?! PENTRU CA NU E NORMAL, nu e etic, nu e frumos sa strici o relatie care poate trece doar printr-o faza mai grea sau care merge chiar bine. Lipsa ta de caracter este acolo mai sus unde ii ziceai omului sa ii zica mai intai ca e acolo pentru ea, dupa daca mai punea vreo intrebare il indemnai sa ii zica ca o place si ca e aici pentru ea, etc etc etc. Haide bai nene ca nu stai de vorba cu vreunu care e nascut ieri. Si mai porti si "medalia" de userul anului, mi se face greata. Ce sa mai zic... " CINSTE " ( ghilimele mai mari si scris mai mare nu am cum sa pun ) tie si celui care ti-a dat medalia aia. App dupa raspunsurile tale se vede ca ai par alb in cap degeaba

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Dacă fata este într-o relație cu cineva care este plecat din țară, cel mai urât lucru pe care ai putea sa îl faci este să te bagi peste el. Chestii de genul asta nu se fac pentru ca în primul rand nu e frumos, în al doilea rând nu cred ca ți-ar plăcea ca tu sa fii într-o relație și sa vina cineva sa facă ce ai vrea tu sa faci. Și în al treilea rand (și ultimul) dacă tu faci o chestie din asta viața o sa ți-o întoarcă la un moment dat. Toate în viata asta se plătesc

| paSTuX68 explică:

Nu stiu ce sa zic dar o vad in fiecare zi suparata si imi pare rau de ea