| numesiprenume0 a întrebat:

Cum imi pot face o prietena daca sunt timid? Cum sa bag sau sa fiu bagat in seama de fete?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa scapi de timiditate ca sunt mici sansele sa cunosti sau sa atragi o fata asa. Fetele vor putere si protectie, asta le atrage instinctiv si n-o sa fie niciodata atrase daca si cand vorbesti cu ea tremuri (vorba vine)

| Caro34 a răspuns:

Interesanta intrebarea ta! Depinde si in ce scop? Daca te gandesti cum sa cuceresti rapid si apoi doar un sex si adio, atunci la cei cu suflet nu poti ajunge fiindca rapid te afla. Daca vrei o prietenie de durata si apoi o relatie sincera, atunci sunt sigura ca vei trece de complexele impuse doar de tine. Timid sau nu poti fi o persoana minunata si rapid te vei face remarcat dupa intentii. Eu am cunoscut pe cineva timid, insa dupa cateva discutii suntem si azi impreuna. Mai sunt inca chestii in care-l simt timid, dar cu multa incurajare, este pe drumul cel bun. Conteaza si pe cine gasesti pe drumul vietii fiindca toti suntem, in felul nostru, timizi. Inconjoara-te de oameni care te apreciaza, te incurajeaza, te ajuta, deci prietenii sincere pe care invata sa le cultivi, altfel iti va fi greu! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu.Daca vezi o fata incearca sa vorbesti cu ea,azi un pic,maine mai mult,nu trebuie sa sari pe ea deodata. big grin.O inviti la o plimbare,la un suc,la o inghetata, daca ai norocul sa gasesti o fata timida ca si tine, esti norocos big grin adica poti sa faci tu pe-a curajosul. Timiditatea iti va trece, nu vei ramane toata viata timid, important e sa-ti iei inima in dinti si sa indraznesti sa intri in vorba cu fetele. Succes!