| SnicK a întrebat:

Salut, Cum pot scapa de cosuriile astea enervante ale adolescentei?
Am vreo 3 si le-am nenorocit acum happy dar sunt vreo 6-7 mici care cred ca vor urma... ce pot face... x( vreau sa le elimin.

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Intai de toate, te rog sa mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere sa mergi la un endocrinolog care iti va recomanda un tratament corespunzator pentru a duce la disparitia lor.Pana atunci, incearca sa mananci cat mai putine dulciuri, in special ciocolata, grasimi si cipsuri, bauturi accidulate care duc la aparitia lor. Poti lua de la farmacie o solutie care sa o aplici pe cosurile respective. Iata un link : http://www.tratament-antiacnee.ro/ro/?gclid=CNzt1cCV4Z8CFYoVzAodEGrklQ care sper sa iti fie de folos.Sanatate multa si curaj.Sunt gandurile mele, si nu sfaturi, ai incredere, cu multa rabdare si determinare vei invinge si cosurile.

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Foloseste LOTIUNE ANTIACNEICA CU EXTRACT DE BUSUIOC se gaseste in farmacii
fiica mea este medic in Germaia si de cate ori merg la ea trebuie sa ai duc aceasta lotiune
pe eticheta scrie pentru ten normal si gras acneic

iar cu discuri demachiante sa cureti fata de cate ori vii de pe strada
www.cosmeticplant.com
este produs in Cluj Napoca
si nu le sparge ca arata si mai urat
si se infecteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti de la farmacie o lotiune impotriva cosurile si dupa aceea cumparati si una pentru curatare zilnica, astfel o sa ai fata protejata si impotriva cosurilor.Iti spun ca si eu ma chinuiam laughing
Funditabatting eyelashes?

| hanks a răspuns:

Te duci la un medic dermatolog si iti dau un tratament pentru eruptii cutanate(cosuri)