| And456 a întrebat:

Cum se fac cumparaturile online? Vreau sa comand niste cărți dar nu stiu cum. Imi poate explica cineva?

1 răspuns:
| RainbowD a răspuns:

Salut, depinde. La unele magazine online ai nevoie de cont, cu care te loghezi si îti cumperi ce vrei. La unele magazine plata se face cand iti ajunge acasa produsul, adica postasul sau curierul iti da o chitanta cu ce ai cumparat si tu platesti si semnezi ca ai primit produsul respectiv, sau la alte magazine plata se face direct online cu ajutorul cardului.