| anonima13ruru a întrebat:

big grin..am 13 ani si nu am avut inca primul sarut..prietenii mei toti au avut si ma simt prost..ar trebui sa astept momentul perfect sau sa ma sarut cu cineva si sa le spun ca si eu am avut primul sarut. AJUTORcrying
..si vreau niste sfaturi pentru primul sarut:*
FUNDA!:*:*

Răspuns Câştigător
| Robbu a răspuns:

Nu trebuie sa ai primul sarut doar pentru rusinea fata de prietenii tai.E normal sa te simti asa stiind ca nu ai trait experienta asta.Dar decat sa ai un prim sarut facut mai mult ca o "obligatie", mai bine asteapta momentul oportun, cand totul va veni de la sine.Cand vei fi langa persoana potrivita,fata-n fata,o sa se intample, si nu o sa mai te simti jenat ca nu ai facut asta pana atunci! Iti spun asta din propria experienta, nu pentru funda! Parerea mea e sa mai astepti, sa fi sigur ca simti ceva pentru persoana cu care vei avea primul sarut! Sa fie din inima, nu din obligatie.
Nu mai bine!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Generatie depravata, nu trebuie sa te lasi purtata de efectul de turma

| Geryking a răspuns:

Asteapta momentul potrivit. Nu trrebuie sa fii jignit de prietenii tai. Si daca ei te jignesc atunci nu iti sunt prieteni adevarati. Asteapta momentul potrivit.

| regrets22 a răspuns:

Primul sarut trebuie sa fie ceva special si cu o persoana cu adevarat speciala pentru tine. Deci nu trebuie sa.ti pese de ce zic prietenii tai si legat de sfaruri nu prea e mare lucru deoarece totul vine de la sine happy