| Mih4IxD a întrebat:

Salut big grin. As vrea sa afluce inseamna a defragmenta un hard disk.Adika daca defragmentez un hd pierd tot ce e pe el sau nu?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu, nu pierzi nimic. Defragmentarea este un proces ce reduce numărul de fragmentări în care sunt împărţite fişierele. Cu alte cuvinte, le regrupează şi creează mai mult spaţiu pe hard.

3 răspunsuri:
| Larysa13 a răspuns:

Buna!
Daca iti defragmentezi hard-diskul nu pierzi ce e pe el.

| AlexC a răspuns:

Nu pierzi nimic. CAnd defragmentezi calculatorul iti pune in ordine fisierele, data, pentru a fi accesata mai usor. Nu ti se pierde nimic, si nu se intampla nimic (vizual). Defragmentarea iti face pc-ul sa mearga mai bine, atunci cand ai un pc mai slab, sau fisiere mari.

| Mih4IxD explică:

Multumesc mult, i-am dat fundita lui ray pentru ca a dat primul raspuns.Ms inca odata.