| KidDu` a întrebat:

...Salut.
big grin
Deci. Saptamana trecuta le-am povestit prietenelor mele cat de mult imi doresc sa ma duc la strand pe caldura asta.
Si le-am chemata joia trecuta.
Si nici una nu a vrut sa vina. Si azi au venit la mine si m-au intrebat daca ma duc la strand. SI eu nu puteam sa merg pentru ca sunt la menstruatie. Dar sunt in a 6 a zi. deci maine sigur imi trece. Si le-am intreabt daca nu pot sa mergem maine. Si mi-au zis,, apoi lasa ca mergem cu tine in alta zi ca noi vrem sa mergem astazi ".
Pana si prietena mea cea mai buna s-a dus repede cu ele. Si cand am chemat-o eu nici macar un,, poate " nu am auzit ...Si acum vorbeam pe mess cu o alta prietena [ o cunosc doar pe neth ] si m-a intreabth,, tu inca le consideri prietene? Adica nu au mai putut astepta o zi? " Si aceasta intrebare m-a pus pe ganduri. Voi ce credeti... As putea sa le numesc inca,, prietenele mele cele mai bune" straight face?
Deci serios nu au mai putut astepta o zi? straight face
Credeti ca exagerez si ca,, fac din tantar armasar" straight face?
Mersii pentru raspuns :*

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Prietene sunt, dar nu cele mai bune si se vede ca sunt pe interes :-

| Ralucarrie a răspuns:

DA faci din tantar armasar, poate nu au avut chef sau poate nu s-au simtit in stare atunci sa mearga cu tine...
Da nu iti face griji si eu fac la fel, daca vb cu prietena mea cea mai buna la tel si imi inchide ca sa vb pe cealalta linie(da ma suna dupa aia), ma simt ca dracu si incep sa ma indoiesc de ea...
sunt prietenele tale si trebuie sa ai incredere in ele...big grin
Succes!happy

| Ralucarrie a răspuns:

Daca e prima oara cand te-au facut sa te simti asa nu merita sa gandesti asa, dar daca nu e prima oara... poate ar trebui sa mai cauti alte prietene...

| KidDu` explică:

Da ralu dar oare chiar nu au mai putut astepta o zi straight face?
Era DOAR 1 zi straight face
Nu era o saptamana sau mai mult straight face
Era pur si simplu o zi. straight faceoh go on

| OxiiiLineage a răspuns:

Nu. asemenea prietene in nici un caz nu le poti considera ca fiind cele mai bune. un adevarat prieten ar fi in stare sa te urmeze oriunde. ar fi inteles ca esti la menstruatie si nu te-ar fi parasit. desigur, daca s-au dus fara tine, nu este o problema, dar nu sa iti refuze invitatia cand tu ai fost prima care a propus-o. ar trebui sa le pui la incercare. numai un adevarat prieten rezista in asemenea conditii >big grin

| gabytza_7109 a răspuns:

Nu acum sincer toata lumea este pentru el si in ziua de azi nu trebuie sa consideri pe nimeni prietene si cel mai bun pentru ca numai e lumea cum era inainte acum toti alearga dupa faima si bani, si de prietenie uita de multe ori. si pe ele eu sincer nu le-as considera prietene doar o singura zi era de asteptat, a fost urat din partea lor si gandeste-te bine inainte sa te destainui la o prietena! sunt mult prea parsivi prietenii in ziua de azi:*

| Ally.Bee ♀ a răspuns:

Astea nu-s prietene. daca erau, te intelegeau si veneau cu tine maine. Si nu, nu exagerezi. Ar trebui sa-ti cauti alte prietene, serios acum,

| Bella_3622 a răspuns:

Nu nu exagerezi. Dar e foarte adevarat, atunci cand le-ai chemat tu nu au venit, si acum ca nu chiar nu ai putut sa te duci cu ele, pun botu. Astea nu sunt prietene.

| Pisicuta2 a răspuns:

Nu exagerezi.Acestea nu iti sunt prietene.