| andreifr23 a întrebat:

Salut daca dorm in fiecare peste 12 ore pe noapte ce se poate intampla am 14 ani

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca dormi 12 ore pe zi tu fiind minor, pai nu este ceva ce ti-ar dauna neaparat
te anunt ca fiecare om (de depinde si de varsta!) se simte odihnit dupa un alt numar de ore, unii oameni dorm doar 5-6 ore si sunt ok, altii 8 ore, altii 10 etc
important este daca te simti bine sau nu dupa cele 12 ore! daca te simti bine atunci totul este bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pierzi timp din viata

| Furnicuta000 a răspuns:

Oamenii de stiinta spun ca efectele dormitului prea mult sunt la fel ca cele ale dormitului prea putin, adica risti sa faci boli cardiovasculare, diabet. Ma refer ca le faci mai repede ca de facut toti le facem odata si-odata.
Nu e rau sa dormi mult, e rau sa dormi 12 ore intr-un singur ciclu de somn. Adica incearca sa te trezesti dupa 5-6 ore, sa mergi la baie, mai stai putin pe telefon sau fa o plimbare daca ai curte si apoi intoarce-te in pat ca sa incepi alt ciclu de somn daca vrei sa mai dormi

| siriusblack98 a răspuns:

Nimic, asta se poate intampla.