| dbnjdjdejebjedbjjb a întrebat:

Salut! Daca nu ma duc la banchet ma poate obliga sa platesc meniul profesorilor? E vreo lege sau ceva? Ce poate sa imi faca daca nu vreau sa platesc? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te obligă nimeni dar intrebarea e de ce n-ai merge și tu la banchet (doar e al absolvenților...)

| goguPatent a răspuns:

Logic ca nu te poate obliga.

| DARLINGx a răspuns:

Nu te obligă, dar merită să mergi

| BumiWolfie15 a răspuns:

Nu.Cel mult pot să te vorbească de rău în fața părinților, gen ce "înfumurat " ești tu de nu mergi și cum e "semn că nu îi respecți ". Unor părinți le-ar păsa și ți-ar da o pedeapsă, dar dacă nu este cazul alor tăi scapi neșifonat din treaba asta. Nu ai nicio obligație, fă absolut tot ceea ce îți dorești cu banii tăi.