| Twister09 a întrebat:

Salut, dacă vorbesc repede este vreo problema de sănătate sau ceva?
Ca uneori vorbesc repede și nu ma înțeleg colegii

6 răspunsuri:
| 1997onur a răspuns:

Ăsta este felul tău de a te exprima așa ești tu cu adevărat nu este nicio problema in asta

Nu este nicio problemă.

| AnemonaP a răspuns:

Nu are vreo legătura, stai liniștit. Dar, dacă te deranjează, poți lua câteva lectii de dicție.

| Cosmin89321 a răspuns:

Poate sa fie anxietate sau ceva de genul. Am spus ca poate nu ca e numaidecat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dar te poți auto educa, cu exerciții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu aveam problema asta cândva, însă cu trecerea timpului, conștientizând că e înțelept să gândești mai mult și să vorbești mai puțin, m-am mai echilibrat...acum se întâmplă să fiu la cealaltă extremă. big grin

| Bogdan27Arseni a răspuns:

E perfect normal. Eu am aceeași problemă chiar dacă vorbesc foarte clar. Încearcă să faci exerciții de vorbire acasă ca să vorbești mai încet.