| pisica90 a întrebat:

Salut, daca vreau sa dau la medicina dar atunci când văd sânge sau ceva scârbos mi se înmoaie picioarele, e grav?

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate e grav acum dar odata ce ajungi sa vezi zi de zi asa ceva te obisnuiesti, nu ti se va mai parea wow.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Devii imun in timp.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate ar fi mai intelept sa alegi alt domeniu care implica ingrijirea oamenilor, deoarece da, ai absoluta nevoie de un stomac tare pentru a intra in domeniul medicinii, altfel doar te chinui.Am auzit destule povesti de la prietenele care au urmat acelasi drum cu colegi care ajungeau sa vomite prin anul I.Crede-ma ca nu doresti sa patesti la fel.Bafta.

| lpavel a răspuns:

DA, Foarte! Poate ai putea sa te obisnuiesti dar dupa cativa ani de munca, iar pana te obisnuiesti ce faci? Si ce se intampla daca nu te obisnuiesti? Nu mai poti munci in acest domeniu si poti spune ca ti-ai pierdut studiile, adica ai invatat degeaba atata carte!
Sfatul meu e sa gasesti altceva!

| mODIN a răspuns:

Nu cred ca medicina e de tine, in cazul asta. Poate incerci ceva similar, gen nutritie, kinetoterapie etc.

| Tputpu35 a răspuns:

Nu e grav, dar ar trebui sa pui in balanta lucrul acesta, si sa te gandesti ca te va deranja, in aceasta meserie destul de des

| Justasimplequestion a răspuns:

"E grav?" ce sa fie grav e perfect normal sa ti se para scarbos si sa ti se inmoaie picioarele... singurul lucru grav e ca dupa ce ti ai dat seama de asta inca vrei sa dai la medicina ce motivatie mai ai?