| Wigf a întrebat:

De câteva luni, pot spune că sunt în dilemă.:
M-am îndrăgostit de un băiat și aș vrea să știu dacă mă place.
În primul rând : De multe ori l-am surprins uitându-se la mine și când m-am uitat la el s-a uitat în altă parte. În ore tot mă striga să-mi zică tot felul de glume, mai demult a vrut să iasă cu mine afară. După ore când stăteam în parc, vroia sa mă dau jos din leagăn și trăgea de el sau arunca cu chestii în mine. Acum câteva săptămâni mergeam pe stradă și m-a văzut și a zis ca un disperat : " BUNĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂĂ!" doar că ceea ce mă înspăimântă e faptul că stă cu o altă fată în bancă și acum o bagă numai pe ea în seamă, de fapt, făcea asta în timpul școlii. Deci? Mă place sau nu? :-ss

10 răspunsuri:
| grab a răspuns:

De placut te place, dar nu poate sa se dea prea mult la tine de teama ca ar parea disperat sau ca il vei refuza.

ai face bine sa semnalizezi si tu intr-un fel ca il placi, nu vei avea decat de castigat! happy

| Wigf explică (pentru grab):

Atunci, dacă mă place de ce stă cu fata aceea? PEntru că ăsta e și motivul pentru care nu i-am spus : mi-a fost frică să nu zică " nu ".

| teateutza a răspuns (pentru Wigf):

Tu singura ai zis ca e timid asa ca poti sa gasesti un timp cat sa fiti singuri si sa ii spui sau cat timp plecati impreuna si sunteti mai singuri sa il iei de mana. Intr-un fel trebuie sa ii arati ca il placi daca amandoi sunteti asa de timizi

| Wigf explică (pentru teateutza):

Vreau să-i zic. Voi ați zis că mă place și atjunci de ce stă cu aia? Credecă eu nu-l plac sau ce?!

| teateutza a răspuns (pentru Wigf):

Este greu sa stai cu iubitul in banca...

| fuzzer a răspuns:

Evident ca te place. Daca nu esti sigura de asta, il poti intreba, asta daca individu nu e prea timid.

| Wigf explică (pentru fuzzer):

E foarte timid. laughing Și eu sunt, și îmi e rușine să mă duc să îi zic în față :'(

| fuzzer a răspuns (pentru Wigf):

Spune-i pe plan virtual, cu timiditatea nu rezolvi nimic. Exceptand cazurile cand e chiar indicat sa fii timid.

| teateutza a răspuns:

Deci daca sunteti mai multi si el zice o gluma si prima oara se uita la tine sa vada daca razi te place

| Wigf explică (pentru teateutza):

Faza e că numai mie îmi zicea glume. rolling on the floor Adică nu mai era și altcineva, urla după mine în ore să mă întorc să-mi zică.