| cristella a întrebat:

de ce cind ajung sa-i spun prietenului meu :Te iubesc" nu pot.
simt cam un fel de jena de la aceasta fraza...
ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Anonimow a răspuns:

Ah esti genul meu smug.Pai raspunsul daca iti pui mintea la contributie til dai chiar ulaughing ...ai jena aia pentru ca nu stii sigur cum v-a reactiona/nu prea ai mai spus u te iubesc si simti o anumita emotie sa ii zic asa sau esti genul care iubesti dar iti e mai greu sa spui asta in cuvinte k nu iti place sa fii stiuta asa mai rece de fel (intelegi u). Funda?tongue

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru ca nu-l iubesti cu adevarat? Ori e doar simpla atractie si nu-ti dai seama, ori esti cu el din ambitie si vrei sa-l minti dar nu poti.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Este normal ca prima oara cand ii spui unei persoane te iubesc sa ai emotii si sa iti fie jena deoarece nu stii ce reactie va avea.Dar daca tu simti ca e persoana potrivita care te iubeste la randul lui atunci fa-o si gasesteti un moment potrivit.De exemplu cand sunteti foarte apropiati, dupa un sarut sau dupa ce ati vizionat un film bun 2 cuvinte ar fi bine venite:*. Iti urez mult succes!:*

| Lifeisinblackandwhite a răspuns:

Nu-i poti spune cuiva "te iubesc" pur si simplu. Iubirea se poate transmite si prin fapte, nu doar prin cuvinte! Daca vrei, arata-i asta prin gesturi dragute, saruturi, imbratisari.Cand o sa fi pregatita, o sa-i spui ca il iubesti.Sau ar mai fi varianta "nu sunt sigura ca il iubesc"...petrece mai mult timp cu el, si descopera cum sentimentele zboara. Sper ca te-am ajutat!

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Ori e din cauza enotiilor ori nu il iubesti cuvadevarat.