| Alexandraa_7363 a întrebat:

De ce visam? Cu ce ne ajuta visele? De ce exista ele?

Răspuns Câştigător
| mariajohanna a răspuns:

Stiu ca visele prezinta imagini ale subconstientului nostru big grin Unii le interpreteaza si spun ca arata viitorul big grin si sunt tot felul de chestii in vis care se interpreteaza si tin mai mult de superstitii. De exemplu am visat odata ca ma alerga o haita de caini laughing si inseamna ca o sa am prietenii alaturi sau ceva de genul laughing mie imi plac visele mai ales ca ale mele sunt asa de incurcate si niciodata nu le tin minte laughing dar visele pot fi date si de anumite temeri interioare pe care le ai. Cineva avea frica de avion si a avut cosmaruri cam 2 zile, apoi a renuntat sa mai mearga cu avionul si asa si cosmarurile au incetat big grin Sunt tot felul de chestii...cred ca tin si de psihologie.nuuu ma pricep laughing

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Visam ca sa ne simtim bine in somn sau sa ne fie frica.

| AnneMarri a răspuns:

Visele sunt gândurile noastre de peste zi. Bănuiesc că ne ajută să vedem cine suntem cu adevărat.