| Diana14b a întrebat:

De ceva zile un băiat a tot insistat să ieșim în oraș însă l-am refuzat pentru ca nu îmi place de el și acum tot insista cu mesaje. Cum sa il fac sa mă lase în pace?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii dai seen, nici nu citesti si daca nu e batut in cap o sa priceapa. Sau ii zici direct ca nu vrei sa mai iesi cu el

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ii zici ca nu il placi si gata.

| anamariarot a răspuns:

Spune-i pur și simplu motivul/motivele pentru care nu vrei să ieși cu el, dar să i le spui pe un ton mai „plăcut", ca să nu-l rănești. Chiar dacă e posibil să se simtă oarecum rănit și așa, mai bine îi spui, decât să se hrănească cu iluzii și ulterior să fie și mai dezamăgit.

| petitconseil a răspuns:

Ii spui ca ai niste parinti foarte severi care te controleaza tot ce faci, si trebuie sa le dai raportul in fiecare zi, si de accea nu-ti permiti sa iti faci un prieten.