| aLeks_4722 a întrebat:

Salut, deci am si eu o problema, ieri eram cu un baiat, alergam, fiindca il ajut sa slabeasca, sa ne putem antrena pentru parkour, si am trecut pe langa un grup de rromi, si logic, cum e in firea lor, s-au luat de noi, si ne-au luat la bataie, noi eram 2, am facut tot ce am putut, dar pnm erau multi, si am aranjat cu mai multi sa mergem peste ei, ca m-am saturat sa se tot ia de mine, nu sunt o persoana foarte violenta, dar de astia chiar m-am saturat, multi ma intreaba de ce urasc eu tiganii, uitati dovada, sunt ratatii astia cu asa zise clanuri, care se cred "superiori" noua, romanilor, credeti ca e corect ceea ce fac? Dau funda pentru cel mai bun argument!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Sinceră să fiu eu nu sunt de acord să răspunzi violenței tot prin agresivitate. Nu cred că se merită să te cobori la nivelul lor. Este doar părerea mea că cel mai deștept cedează. Evită-i, nu te țigăni că eu știu cum să o facă, tu doar ești furios pentru atitudinea lor. Mari succese!

6 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Pai, poate le-ati facut ceva de s-au luat de voi... sa stii ca ei sunt mai multi si mai uniti si dupa aceea poate o sa ai probleme.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Wolfylove struck! Este foarte adevarat. Unii rromi sut foarte needucati si nebuni dar, sunt si unii din fammilii mai bine crescute.Eu am un coleg in clasa care este rom si este foarte de treaba si educat.In concluzie, majoritatea romilor sunt needucati dar mai sunt si unii care totusi sunt de treaba.

April
| April a răspuns:

Chiar daca nu e corect ceea ce fac, tot trebuie evitata riposta.Nu uita ca tiganii sunt foarte uniti si razbunatori.Raspunzand la violenta cu violenta nu faci decat sa te pui singur in pericol. Sfatul meu:trateaza-i cu indiferenta si evita incaierarile.Numai bine.

| aLeks_4722 explică:

Nu e vorba de asta,in fine aveti dreptate,poate nu ar trebui sa raspund cu violenta,o sa vorbesc cu cineva sa ii sperie putin si atat,mersi mult ca ati sarit atat de repede in ajutor,funda nu prea stiu cui sa ii dau,fiindca toate sfaturile sunt utile,si da,aveti dreptate,unii rromi nu sunt asa inculti,dar astia care fac chestii d-astea le fac natia de ras,si la noi in tara, si in alte tari, eu unul zic ca trebuie sa se faca ceva cu clanurile si toate chestiile care se intampla in Bucuresti din pricina lor. Mersi de sfaturi inca o data!

| gabibt a răspuns:

In primul rand: daca le zici "rromi" deja faci o prostie. ei sunt rromi!
In al doilea rand: e problema mare cu astia. din pacate nu poti sa te lupti cu 4.000.000 de rromi (cati sunt in Romania).

Daca te simti bine du-te si "rezolva" problema cum stii tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine ce fac, dar nu e cazul sa va luati la bataie. Roaga Pe cineva sa ii ameninte sau suna la politie, ceea ce fac este ilegal.