| NotAndreiZz a întrebat:

Salut.Deci eu am 17 anii si cred in orice ce, unii prietenii zic ca vin sa ma bata si eu cred, am inca mintea de a crede in orice la 17 anii, ma gandesc pe viitor ca nu o sa se uite nicio fata la mine daca cred in orice ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la un psihiatru ai fost ca sa fii evaluat?

| NotAndreiZz explică (pentru Violleta2022):

Nu ca nu crd ca tine de psihiatru e faza de strada ca nu am prea iesit de la 12 anii pe afara.

| NotAndreiZz explică (pentru Violleta2022):

De ce sa mint nu ies deloc afara

| Violleta2022 a răspuns (pentru NotAndreiZz):

De azi inainte impune-ti sa iesi macar 2 ori dimineata si 2 ore dupa amiaza, sa faci sport si sa te bucuri de viata ca problema psihica pe care o ai deja se va adanci si daca acum nu faci ceva, vei ajunge singur, ursuz, incuindu-te in casa si plangandu-ti de mila pana la adanci batraneti.
Tinerii din ziua de azi merg la sport, merg la plaja, ies la jucat fotbal, la vizionat filme, merg la terasele de vara sa se distreze, asculta muzica, se implimba prin parcuri si gradini publice, se plimba cu rolele, cu bicicletele samd.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NotAndreiZz):

Bineinteles ca este doar d epsihiatru, fiindca izolarea asta tine de o problema mentala pe care tu refuzi sa crezi ca o ai, dar faptul ca te izolezi si refuzi sa iesi afara, confirma ca problema exista si evolueaza daca tu nu mergi la medic si nu primesti ajutor acum, cand inca poti sa te schimbi in bine.

| Alexandra99Eveline a răspuns:

Ai insta? Dacă da lasă l aici sa vorbim

| NotAndreiZz explică (pentru Alexandra99Eveline):

Discord notandreizz insta lllandreizz._.lll