| Silence_1239 a întrebat:

Salut deci miine ma duc la mare si am ciclu! Nu stiu ce sa facsadsadsad! tampoane nu pot folosi(nici nu vreau)pentru ca sunt virgina.Deci ce pot face? va rog mult cryingsad

8 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Te referi la faptul ca nu poti intra in apa?
Nu este adevarat ca ciclul nu curge si in apa, pentru ca daca stai mai mult in apa o sa curga, pentru ca menopauza este scurta.
Puneti absorbant pe slip, apoi ia-ti niste pantaloni scurti gen
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Dar nu sta foarte mult in apa. Si mai du-te din cand in cand la toaletele de pe plaja, cele publice si schimbati absorbantul;) Mai des ma refer.
Fustite scurte si de-astea poti purta, pentru ca nu sta nimeni sa se aplece sa se uite pe sub fusta ta, doar in cazul daca te apleci tu si se vad chilotii foarte bine.

Distractie placuta! :* Si sa nu te ineci!:)))

| loveyouforever a răspuns:

Buna.exista la farmacie niste pastile care mai maresc perioada cu cateva ciclu.perioada de menopauza:p

| LoveAgain a răspuns:

Nu face baie zilele astea si gata

| ZZG a răspuns:

Ascunde-ti aripioarele de la tampon in interiorul slipului:* n-o sa se vada.si nu face baiethinking

| Iuli_9028 a răspuns:

Puneti absorbant, sau in apa nu-ti pune nimic... ca oricum ciclul nu curge in apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu purta chiloti tanga.Pur si simplu, puneti in chiloti absorbantul.Ai putea incerca sa nu intri in apa(macar primele 3 zile). Acum depinde si cat iti vine.
Foarte bine ca nu folosesti tampoane.
Stai si tu la soare,pe terasa, fa poze etc. Bucura-te de timpul petrecut acolo, dar nu intra in apa.
Poti purta o fustita scurta sau mai lunga(de la solduri in jos zic) cu partea de sus a costumului de baie.Merge foarte bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@mihaela, la farmacie nu exista pastile care sa-l opreasca ca am vrut si eu daca existau, sunt doar anticonceptionale care trebuie luate de la sfarsitul ciclului de luna trecuta si cat iei pastile nu-ti vine... am avut si eu problema asta si aveam un costum si cu slip normal si cu boxeri (am cautat special) si mi-am pus absorbanul pe chilot so boxeri pe deasupre (oricum nu sangerezi in apa), dar daca nai boxeri special la costum poti vedea modele de la baieti fara cusutura in fata... si poate vei reusi. Acuma depinde si de mult iti curge. eu am putin sid e asta am reusit acum, succes! Distractie PLacuta.
P.S. sau cum a zis Baloo ia-ti o fustita pe deasupra, sau un sort din materia impermeabil gen

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| teo1999 a răspuns:

Draga mea! Poti purta o pereche de pantaloni mai scurti in apa ca sa nu se cunosca aripioarele de la absorbant. Nu sta prea mult timp in apa, pentru ca ea iti accentueaza ciclul. Stai la soare o perioada dar nu mult timp deoarece soarele, vara iti mareste gradul de hemoragie. Poti face baie linista in apa atata timp cat te protejezi.:* Bafta.love struck