| RadutZu1997 a întrebat:

Salut.Deci sunt clasa a 9 si media o am 7.30-7.40 si nu stau in Romania si as vrea sa stiu ca sa ma transfer sa invat in Romania dupa a 9 trebuie o anumita medie? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| OnlyOlly a răspuns:

Ca sa te poti transfera la un liceu din Romania trebuie sa ai o medie mai mare decat cea mai mica medie pe care o are un elev de la clasa la care vrei sa te transferi. ca sa te transferi mai trebuie sa dai si niste diferente. un coleg de al meu s-a transferat din Italia la un liceu din Romania si a fost obligat sa dea diferente la fizica, module parca si geografie