| Ekeng a întrebat:

Salut decurand vreau sa animez o animatie si m-am apucat dar nu stiu deca tin paint sa deenze. are cineba sfaturi cu cee ar trbn sa fac? happy
dau fudna

2 răspunsuri:
| Omusinguratic a răspuns:

1Animez o animatie destept nu?!?!?
2Animatiile se fac in photo shop totul se face acolo nu ai nici o treaba cu paint doar daca nu stii sa folosesti photo shop dar animatiile nu se pot face altundeva

| smarttie a răspuns:

Te-ai apucat...dar cred ca nici tu nu stii sigur de ce anume. Vrei sa faci un manga? In paint poti crea doar imagini statice pe care eventual sa le exporti intr-un program gen Movie Maker.
Daca totusi iti doresti sa creezi un film animat ai o varietate de programe Adobe Flash, 3D Studio Max, Photoshop... si destul de multe tutoriale pe Youtube. Niste tutoriale mai gasesti si la creative mokeyz. Depinde doar ce vrei sa faci.