| Anonimul847284 a întrebat:

Din clasa a 5-a cand am trecut in scoala generala am cunoscut o fata de care m-am indragostit pe loc, vreau sa mentionez ca acum sunt in clasa a 8-a si inca o plac...desi in clasa a 7-a am aflat ca ea are prieten sad De fiecare data cand o vad simt ca ceva se aprinde in mine...e frumoasa, e desteapta, intr-un cuvant perfecta! Am incercat sa o uit dar chiar nu pot, nu stiu ce sa fac, nu vorbim mai deloc si nu cred ca mai pot schimba ceva acum, stiu ca e prea tarziu dar cand am vazut-o azi am simtit ca trebuie sa-i spun cuiva. Stiu ca mai sunt fete in lumea asta dar ea chiar este speciala. Nu stiu ce ar trebui sa fac, asa ca apelez la voi sperand ca ma puteti ajuta cu un sfat, chiar am nevoie. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Chubby2104 a răspuns:

Ar trebui să începi să vorbeste cu ea. Comunicarea este cheia ce deschide lacătul unei frumoase prietenii, sau cine știe? poate chiar o relație. Prima dată am crezut că ești obsedat/ă de ea, dar recitind îmi dau seama că fata îti e foarte simpatică, deci dacă nu încerci acum o să îti pierzi șansa pentru totdeauna.

| Anonima555 a răspuns:

Luptă pentru ea aratăi că tu ești mai curajos și mai deștept decât iubitul ei.