| anonim_4396 a întrebat:

Salut! După ce termini liceul, te poți angaja doar la specialitatea pe care ai făcut-o? De exemplu termini un liceu cu specializare pe frizer dar tu vrei sa te faci ospătar. Asta a fost doar un exemplu, dar ați înțeles voi. Cât mai multe detalii daca se poate.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.In mod normal ar trebui sa faci un curs pentru a putea profesa, insa depinde de angajator, daca ia pe oricine intalneste in cale, fara pretentii sau vreo pregatire in domeniu, nu mai zic de gramul acela de noroc.Preferabil e sa te orientezi de la inceput cat mai bine, ce ti-ar placea sa lucrezi, tocmai ca sa nu iti complici existenta ulterior.Succes!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă angajatorul te vrea nu mai e nevoie de detalii. Te angajezi!

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Dupa liceu, poti face tot ce vrei tu! Numai sa stii ceea ce faci, atata tot!