| anonim_4396 a întrebat:

Salut
E adevarat ca armata te face barbat? Asa am auzit de la bunelul meu. Ce intelege prin "barbat"?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e adevarat, strictetea primita in copilarie prin educatia parinteasca te face un adult responsabil sau inutil daca nu se ocupa de ala mic

| ShaOfHatred a răspuns:

Armata acum e o bătaie de joc și nu mai e ce a fost. Adică poți să te responsabilizezi și să înveți disciplina sau să urăști și mai tare disciplina și lucrurile de genul. Ține de fiecare persoană în parte. De asemenea, fiecare persoană altfel definește ce înseamnă a fi bărbat. În opinia mea, bărbat înseamnă să fi pe **** ta. Adică să știi să te descurci în orice situație, sau dacă nu, să nu-ți fie rușine să ceri ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Într-un fel, armata te responsabilizează...dar nu cred că acesta e singurul mod de a deveni bărbat. În opinia mea, bărbat ești atunci când devii responsabil de tine, când ești capabil să te întreții, când ajungi să ai o viziune bine definită asupra vieții și când ești gata să iubești o femeie și să o faci a ta și doar a ta.

| Dana2103 a răspuns:

Te maturizeaza

| Anonimm30 a răspuns:

Cred ca razboiul