| bogdannn114 a întrebat:

Salut, e buna media 8.50 pentru clasa a 9 a?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intr-o clasă slabă, merge
intr-o clasă bună ești la coadă

| zurick a răspuns:

Depinde de liceu, de profil și de interesele tale. Nu văd vreo problemă cu media.

| aXy99 a răspuns:

E foarte buna.

| siriusblack98 a răspuns:

Mediocru. Dacă o ții pe aceeași treaptă cu învățatul atunci a 10-a și a 11-a nu treci cu media de 6, 5.

| zurick a răspuns (pentru siriusblack98):

23 de ani și chiar crezi asta?

| siriusblack98 a răspuns (pentru zurick):

Mai bagă o fisă în tonomat și vezi ce răspuns îți pică.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Depinde de liceu / profil / specializare. Nu e la fel sa ai 8.50 la un profil real, la un liceu bun unde toti profesorii au pretentii mari, cum e sa ai 8, 50 la un liceu mai slab (dpdv a notelor, a asteptarilor parintilor si a interesului profesorilor / elevilor). Dar daca vrei sa stii cam pe unde stai, intreaba-i pe cei din clasa ta cam ce medie au. Comparand 8, 50 cu notele de la 1 la 10 este o nota medie. Nu e nici foarte buna, insa nici extrem de slaba. E okay. Insa depinde mult de circumstante (notele colegilor, profil, liceu, specializare etc).