| Cris9373 a întrebat:

E posibil sa inveti engleza in 2 saptamani?
Daca nu in cit timp minim se poate de invatat?
Si inca ceva daca se poate niste linkuri unde pot invata engleza rapid si usor!
Funda!

Răspuns Câştigător
| 5a a răspuns:

Engleza se invata vorbind, eu stiam pe cineva care avea facultate la engleza si cand a venit in anglia o dadea in balba. Stia da nu stia sa vorbeasca corect.
Eu lucrez in Anglia si stiu engleza binisor, nu la perfectie dar stiu sa ma descurc!
Daca vrei sa inveti de pe site-uri eu iti pot da unu, de acolo invat eu rusa.
Este un site unde trebuie sa-i faci cont, contul este free, e foarte fain e un fel de messenger, ai chat, poti scrie cuvinte, le poti auzi, acolo sunt toate limbile din lume. Poti sa-ti faci si prieteni;)

http://www.livemocha.com

Este foarte bun si te ajuta + ca iti faci si prieteni din toata lumea.